Jdi na obsah Jdi na menu

O mně

dscf7454_1.jpg

Zdravím Vás. Jmenuji se Jana Müllerová a jsem ráda, že jste si našli volnou chvilku a navštívili mou stránku. Všichni máme v tomto uspěchaném životě  málo času. A právě navzdory tomu jsem si sama pro sebe udělala čas a jako formu relaxace jsem začala tvořit nejdříve pro své potěšení a později pro potěšení svých známých. Začala jsem od šití, korálkování apod. činností. Poté jsem viděla pořad o sklu a drátkování, který mne zaujal. Začala jsem se tomu věnovat. Sehnala jsem si knížky a časopisy a "naučila" jsem se techniku. Začala jsem vytvářet šperky a ozdoby sklenic a džbánů podle staré techniky. Postupem času se snažím přidat do svých výrobků něco ze sebe. Jsem spokojená, když někomu svým výtvorem udělám radost. Pokud se Vám mé výrobky zalíbí, budu jen ráda.


Tvorba 

     Nejdříve se u mně projevil zájem o drátkování. To ale zcela nenaplňovalo mé představy a tak jsem k tomu přidala zájem o fusing - spékání skla. A když jsem do toho "nakoukla", řekla jsem si, že se pokusím to dát dohromady pomocí tiffany techniky. Začala jsem si pomocí těchto technik hrát a vytvářet šperky. Nejdříve náhrdelníky, poté prsteny a čelenky. Své výrobky jsem začala sama nosit a předvádět. Potěšilo mne, že jsem se setkala se zájmem a vyjádřením pochvaly na adresu mých výtvorů. A to mne přesvědčilo, že můžu svou tvorbu nabídnout i Vám.
   Později jsem si uvědomila, že za použití stejných technik by mohlo jít dekorovat i užitkové sklo - číše, džbány, láhve apod. Vyzkoušela jsem to a ono se to "chytlo".  A tak jsem svou nabídku rozšířila o dekoraci užitkového skla.
     Mé výtvory, ať už šperky nebo dekorace, jsou ruční práce. Tudíž výrobky jsou každý jedinečný, originální. V sadě číší bude každá číše jediněčná, ale tématicky, vzorově bude patřit do sady.